Vetík

VETÍK

lekarnicka

První pomoc

a jiné veterinární rady

Příběhy Betynka s operací mléčné lišty
image

17.11.2021

Betynka s operací mléčné lišty

Betynka, svěřenkyně organizace Dočasky DeDe, před pár dny podstoupila odstranění mléčné lišty, kde se jí začal tvořit útvar. Vzhledem k tomu, že u bývalé majitelky brala opakovaně hormonální antikoncepci a při kastraci měla plné vaječníky cyst, s operací se raději nečekalo. Může se jednat o nezhoubnou hyperplazii, ale i o zhoubný nádor, říkali veterináři. Vše odhalí histologie, na kterou Betynka ještě čeká.
Všichni člověkové, kteří se o Betynku starají, doufají, že bude mít výsledky negativní a užije si ještě pěkných pár let krásného psího života. Ve svých deseti letech zvládla zákrok skvěle a po 3 hodinách od operace odešla po svých 4 pacičkách zpět k tetě Lucii, která ji má v dočasné péči.
 
Ani Betynčin zákrok nebyl nejlevnější. Náklady na veterinu jsou často velmi vysoké. Nikdy by se však stát, aby finance rozhodovaly o zdraví a pohodě pejsků. A proto jsem se narodil já - Vetík!
 
V Dočaskách DeDe věnují zdraví pejsků obrovské peníze, čas i energii. Nás pejsky zkrátka ze srdíčka milují! A proto jim na transparentní účet zasílám dalších 500 Kč z Vašeho ročního předplatného Vetíka! 
 
Děkuji všem hodným lidem!
 
Vetík