Vetík

VETÍK

lekarnicka

První pomoc

a jiné veterinární rady

Příběhy Lenny se špatnými oušky a komplexem vyšetření
image

31.05.2021

Lenny se špatnými oušky a komplexem vyšetření

"Říkají mi Lenny a jsem velký něžný obřík o váze 47 kilo. Nějak jsem se už doma nehodil do plánů, a tak jsem si sbalil to nic, co jsem měl, a odjel k tetě. Je mi asi 7 let, jsem velkej dobrák a všechny a všechno kolem miluju a vítám.
Mám teď velké trápení a to jsou moje uši. Hodně dlouho se mi o ně nikdo nestaral a řeknu Vám, ta bolest mi nedá spát. Nevydržím chvilku v klidu, stále třepu hlavou a otírám se o zem, kvičím u toho bolestí, a tak mě teta hned zavezla k panu doktorovi. Uši mám uvnitř ale tak oteklé, že se nedalo nic vidět. Pod krkem mám velkou rozedřenou ránu, od utaženého obojku, který mě škrtil. Sestřička mi krček holila, ale bolestí jsem se moc nenechal...
Taky čůrám krev a mám velký zánět močových cest, v měchýři kameny - určitě si dovedete představit, jak moc mě všechno bolí. U pana doktora jsem dostal spoustu léků, šampón, kapky, tabletky a taky léky na bolest, abych se v klidu vyspinkal.
U tety jsem spokojený, všechny vítám a skáču na ně radostí, což při mojí váze není pro člověky úplně snadné ustát. Mám taky horší zadní nohy, kroutím zadkem sem tam. Svaly taky nejsou žádná sláva.
Na veteriě mi dělali sono, krevní testy a různá vyšetření. Budu se teď hojit a léčit, a až se mi trochu zklidní zánět v uších, teprve mi je pořádně propláchnou. Teď musím čekat, až zaberou ATB (čti antibiotika) a léky na otok. Mám já to ale trápení, co?
Teta říká, že brzy budu fit a pak mi budou hledat ten nej domov, kde se budu mít jak v ráji a zapomenu na trápení a zanedbání, co jsem dosud poznal."
 
Lennyho přijaly tety z Dočasek od majitelů ve velmi zanedbaném stavu. Kromě výše zmíněného čeká Lennyho ještě odčervení a RTG zadních nohou a kyčlí.
 
Na transparentní účet Dočasek DeDe zasílám Lennymu 500 Kč jako podporu s placením veteriny. A to z Vašeho předplatného Vetíka v minimální hodnotě 500 Kč na celý rok!
 
Děkuji, že mohu pomáhat pejskům s životní smůlou. Jde to jen díky Vám, dobrým lidem... Pac na to, smečko!
 
Váš Vetík
www.vetik.cz

Faktura z veteriny Lenny
Faktura z veteriny Lenny
Faktura z veteriny Lenny
Faktura z veteriny Lenny