Vetík

VETÍK

lekarnicka

First aid

and other veterinary tips

Stories Nero s komplexem zdravotních problémů
image

30.11.2020

Nero s komplexem zdravotních problémů

Nero je pejsek, kterého před pár týdny přijaly hodné tety do Dočasek. Nero měl být údajně 6ti letý pes, ale zjistilo se, že jeho věk bude o něco vyšší. Ačkoli je Nero velký pejsek, váží jen 26 kilo.
Povahově je úžasný a moc hodný, užívá si zahrádky i tepla domova u tety dočaskářky, jen mu už moc neslouží zadní nohy. Toporně chodí, nedokáže se posadit, nožky se mu rozjíždí. Stane se, že i upadne a několik minut se nemůže bez pomoci zvednout. Je to způsobeno tím, že u Nera došlo k atrofii svalů a trpí neurologickým problémem. Nero také méně čůrá, více pije, má zákal v očích a pravděpodobně již neslyší. Téměř všechny zoubky má ulámané.
 
Tety z Dočasek Nera ho vzaly na veterinu, nelíbilo se jim ani Nerovo zrychlené dýchání. Poslechově má srdce v pořádku, říkala paní doktorka, a kromě nižší hladiny červených krvinek má krevní testy také naprosto v pořádku. Nero má ale také velkou prostatu s cystami a zvětšené tvrdé jedno varle. Na sonu má chronický nález na slezině a viditělně ochabnutý močový měchýř, tudíž, i v důsledku neurologické příčiny, obtížněji močí. Pokud se vymočí, stále mu zůstává poměrně dost naplněný močový měchýř. Na veterině musel být tento zlatý pejsek vycévkován. Biochemicky byla moč bez zánětu, dostal léky na podporu stažlivosti a elasticity močového měchýře, vitamíny, Geloren na klouby a lososový olej. Tety mu také objednaly kloubní granule Hills j/d.
 
Tety se budou snažit, aby se Neroušek dostal do lepší kondice, nasvalil, trochu přibral. Pak bude v plánu CT páteře na ozřejmění neurologického problému, popř. kastrace - kvůli prostatě a nálezu na varleti.
 
 
Děkuji Vám všem, že pejskům, jako je Nero, můžeme společnými silami pomáhat! Moc si toho vážím!
 
Váš Vetík
www.vetik.cz

Nero
Nero
Neroušek
Neroušek
Neroušek na veterině
Neroušek na veterině
Neroušek na veterině
Neroušek na veterině
Nero při cévkování
Nero při cévkování
Nero na sonu
Nero na sonu
Neroušek
Neroušek
Nerovy zoubky
Nerovy zoubky
Faktura z veteriny
Faktura z veteriny
Faktura z veteriny
Faktura z veteriny