Vetík

VETÍK

lekarnicka

První pomoc

a jiné veterinární rady

Příběhy Luna z nevhodných podmínek
image

11.04.2023

Luna z nevhodných podmínek

Předminulý víkend se k dočaskářce Markétě z Dočasek DeDe dostaly fotky černého pejska z jedné obce u Prahy, kdy pes údajně několik dní ležel na krátkém provazu, u honosného domu, stále na jednom místě, bez boudy, střechy, podestýlky, či jiného zabezpečení. Pejsek se téměř nepohnul, nezměnil polohu několik dní, pod sebou a vedle sebe měl pouze velké kusy igelitu, třásl se zimou. Prázdnou misku bez vody a jídla měl, ale ve vzdálenosti, kam by se díky provazu stejně nemohl dostat.
Od sousedů tety zjistily, že je tam pejsek takto týden, majitelé domu se na místě vyskytují sporadicky. Tety jednaly a hned uvědomily polici a KVS. Policie na místo na opakovanou výzvu přijela sice hned několikrát, avšak klasicky situaci vyhodnotila jako dostačující a uspokojivou. Tetám to však přesto nedalo spát.
Celou situaci tedy začaly řešit v součinnosti s týmem pana politika Jiřího Pospíšila, který byl připraven, jako vždy, ihned pomoci. Již za tmy večer na místo jela teta Markéta a nakonec se u domu objevila i majitelka. Ta uvedla, že fenku dostala od kamaráda, má ji takto za domem a děti ji krmí bonbóny.
Luna, jak tety fenku pojmenovaly, měla velké štěstí, že se jí paní (vietnamské národnosti) po dohodě vzdala. Neměla se jistě dobře ani předtím, u původního majitele, protože vykazovala známky dlouhodobého zanedbání. Pokud by se jí paní smluvně nevzdala, možná by tam mrzla ještě dnes, nebo již byla po smrti, vzhledem k podchlazení a dehydrataci.
Luna putovala samozřejmě na veterinární kliniku. Lunička je menší kříženka labradora. Na krku má starou, zhojenou, vylysalou jizvu, po zarostlém úvaze. Má chronický zánět uší a chronicky změněný celý boltec, obroušené zuby až na dřeň nebo dásně. Na mléčné liště má nádor. Má také chronicky změněnou kůži v tříslech, kolem vulvy a konečníku - lichenifikace. Luna má také chronický zánět močových cest, chronické změny - mineralizaci stěn močového měchýře i ledvin a hraniční ledvinné testy.
Měla velké štěstí, že se ze svého nedobrovolného vězení dostala, už tak je její zdravotní stav značně podlomený a další setrvání v mrazech na holém betonu by pro ní mohlo mít brzy velmi fatální následky. Luna si ihned zvykla doma, je velmi hodná, lidi miluje, mazlí se, vítá je, je moc ráda za pozornost a vděčná za každé pohlazení. Na pejsky venku na vodítku štěká, spíše z neznáma, jinak je to velice hodná a milá holčička, kterou nyní dávají tety z Dočasek DeDe zdravotně do pořádku.
I já, Vetík, bych chtěl moc poděkovat lidem, kteří nejsou lhostejní a upozornili tety na tuto psí nešťastnici. Je smutné, že policie a příslušné orgány velmi často nedostojí svým pravomocem a ponechávají zvířata v nevyhovujících podmínkách, Luna jednou z nich jistě byla.
Lunu čeká dlouhodobá léčba, poté operace mléčné žlázy, kastrace a revize zubů. Léčba uší a kůže bude pravděpodobně již bohužel doživotní. A právě proto Ti, Luno, posílám 500 Kč na některé z veterinárních ošetření, které budeš potřebovat. Pomoc putuje, jak jinak, než z Vetíkovo ročního předplatného. Děkujeme mockrát všem, kteří si Vetíka kupujete, a to i opakovaně. Vetíkova pomoc stojí na Vás.
 
Váš Vetík
www.vetik.cz

Přivázaná Luna
Přivázaná Luna
Luna
Luna
Přivázaná Luna
Přivázaná Luna
Luna
Luna
Luna na veterině
Luna na veterině
Luna na veterině
Luna na veterině
Známky pevného úvazu
Známky pevného úvazu
Známky pevného úvazu
Známky pevného úvazu
Luna - chrup
Luna - chrup
Chronické poškození uší Luna
Chronické poškození uší Luna
Luna v dočasce
Luna v dočasce
Faktura z veteriny Luna
Faktura z veteriny Luna
Faktura z veteriny Luna
Faktura z veteriny Luna